IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране )

5 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Източносибирска лайка- FCI-5 Standard No. 305
Оценка: 5 V
BOGO
публикуване Apr 19 2011, 02:18 PM
Коментар #21

Баш ловец
Икона на групата

Група: Модератори

Цитат(dan4o @ Apr 19 2011, 01:41 PM) *
В какъв смисал "няма къде да заплоди и Пропиля хубавото куче" ?

Нещо не те разбирам! az.gif

Не ти и трябва да разбираш . Продължавай така ,а тези дето се правят на ощипани моми ги остави да си злобеят .

Цялата работа е там ,че си избрал да правиш това ,което ти искаш ,а не други да ти,го налагат . Сешташ се за какво говоря нали ? wink.gif

My Signature
Go to the top of the page

+Quote Post

dan4o
публикуване Apr 19 2011, 02:23 PM
Коментар #22

Баш ловец
Икона на групата

Цитат(BOGO @ Apr 19 2011, 11:19 AM) *
Не ти и трябва да разбираш . Продължавай така ,а тези дето се правят на ощипани моми ги остави да си злобеят .

Цялата работа е там ,че си избрал да правиш това ,което ти искаш ,а не други да ти,го налагат . Сешташ се за какво говоря нали ? wink.gif

Това го разбрах, но не разбрах защо да няма кой да заплоди bj.gif

My Signature

+Quote Post

Stankosi
публикуване Apr 19 2011, 02:43 PM
Коментар #23

Мощен Потребител
Икона на групата

Цитат(dan4o @ Apr 17 2011, 07:32 PM) *
И купите и грамотите му от 03.04. и 17. 04. 2011г. CACIB.

ay.gif Честито Данчо!!! С време на време пак ми напълниш душата с кеф....Сабра ти се много да черпиш biggrin.gif
Вече са интересни изложбите при вас защтото със сигурност знам да Буран има силна конкуренция при вас и затова е успеха по голем.На изложбите има много красиви и екстериорни кучета и не е вазможно да всичките печалат къпа... az.gif

My Signature
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.

+Quote Post

Iliqn
публикуване Apr 19 2011, 03:50 PM
Коментар #24

Мощен Потребител

Група: Потребители

Цитат(BOGO @ Apr 19 2011, 01:19 PM) *

Бого, понеже изложбите са под егидата на БРКС, едва ли БРФК ще допуснат Буран до тяхна изложба, следователно кучето не може да влезе в разплод, това е то, иначе никой не злобее за нищо.

+Quote Post

BOGO
публикуване Apr 19 2011, 04:32 PM
Коментар #25

Баш ловец
Икона на групата

Цитат(Iliqn @ Apr 19 2011, 03:51 PM) *
Бого, понеже изложбите са под егидата на БРКС, едва ли БРФК ще допуснат Буран до тяхна изложба, следователно кучето не може да влезе в разплод, това е то, иначе никой не злобее за нищо.

Илияне , аз потупах "самара за да се сети магарето" и Данчо много добре ме разбра и знае какво прави. Не всичко в Българската кинология е БРФК , то затова ,го има и БРКС . Който има желание , иска и е поне малко в час с нещата, да заплоди куче при Данчо вероятно ще ,го направи .
Относно злобеенето или завистта ,както искаш така ,го наречи , има неща ,които не знаеш wink.gif , като се видим ще ти ги кажа .

My Signature

+Quote Post

vesko
публикуване Apr 20 2011, 10:03 AM
Коментар #26

Новак
*

Цитат(dan4o @ Apr 19 2011, 01:41 PM) *
В какъв смисал "няма къде да заплоди и Пропиля хубавото куче" ?

Нещо не те разбирам! az.gif

Данчо, кучето произлиза от линия регистрирана към Fédération Cynologique Internationale (FCI), воденето му по изложби на алтернативни организации като Federación Canina Internacional, е безсмислено понеже тези оценки не влияят по никакъв начин на кучето и породата.

Не е коректно куче произлизащо една организация да се предоставя като актив на друга. Да не говорим за обидата към производителите му.

За завист не става и дума, става дума за развъдна дейност и развиване на породата - кучето ми хареса, но няма как да заплоди кучка, която ще се разгони след месец например.

Сладко е когато печелиш награди, но трябва да знаеш за какво го правиш!!!

+Quote Post

vesko
публикуване Apr 20 2011, 10:07 AM
Коментар #27

Новак
*

Цитат(BOGO @ Apr 19 2011, 04:33 PM) *
Илияне , аз потупах "самара за да се сети магарето" и Данчо много добре ме разбра и знае какво прави. Не всичко в Българската кинология е БРФК , то затова ,го има и БРКС . Който има желание , иска и е поне малко в час с нещата, да заплоди куче при Данчо вероятно ще ,го направи .
Относно злобеенето или завистта ,както искаш така ,го наречи , има неща ,които не знаеш wink.gif , като се видим ще ти ги кажа .

Каква злоба, каква завист - ако има неща за мен, които хората не знаят а ти ги знаеш - напиши ги тук. Правиш си с чуждата пита помен, ама така ти изнася - търгаш ли си, егото ли си чешеш не знам и ми е все тая за теб. Но виждам че хабер си нямаш от тия работи!!!

+Quote Post

BOGO
публикуване Apr 20 2011, 11:30 AM
Коментар #28

Баш ловец
Икона на групата

Цитат(vesko @ Apr 20 2011, 10:08 AM) *
Каква злоба, каква завист - ако има неща за мен, които хората не знаят а ти ги знаеш - напиши ги тук. Правиш си с чуждата пита помен, ама така ти изнася - търгаш ли си, егото ли си чешеш не знам и ми е все тая за теб. Но виждам че хабер си нямаш от тия работи!!!

Бе ти отговорено още след първата изложба на която кучето стана шампион ,така ,че ако обичаш спри да търсиш под вола теле тук. На мен нищо не ми изнася ,ЗАЩОТО :нито съм ,търговец ,нито си чешам егото . Дали имам хабер от " ТИЯ РАБОТИ" , /предполагам ,че говориш за кинология/ ,може и да си прав rolleyes.gif ,но пък виждам малко по далеч от носа си . Какъв е проблема да се заплоди кучка на него ,като : кучето има родословие от FCI , това, че ходи на изложби на БРКС ли ? Какво направихте Вие ,през тези години ,за да се свържете с Данчо ,да ,го убедите ,да стане Ваш ,член и кучето да влезе в развъдната дейност и да участва на изложбите Ви ? Да ,членуването в една или друга организация клуб и т.н е доброволно ,но ако не се бе появил Буран по изложбите така и никой нямаше да знае за него ,с изключение на малък кръг хора.
Това е което имам да кажа и спирам ,защото не виждам смисъл да продължава конфронтацията между двете киноложки организации по този начин , защото това не е първата ,няма да е и последната порода за която стават подобни неща . Въпреки ,че си нямям и "хабер от тия работи" , ще ,го повторя за пореден път , жалко е ,че от всичко това ,което става ,не излизаме нагоре , а си стоим там от където тръгнахме преди години и невиждам ,как ще се оправят нещата при положение на подобни разногласия и прецеденти ,като това да се правят по два ,клуба от една порода във федерация , /особенно пагубно за Българските породи/ , изключително силно гледане ,на лични и корпоративни интереси и т.н и т.н .

П/п Нищо лично към теб ,незнам къде видя подобно нещо az.gif

My Signature

+Quote Post

vesko
публикуване Apr 20 2011, 02:18 PM
Коментар #29

Новак
*

Цитат(BOGO @ Apr 20 2011, 11:31 AM) *
Бе ти отговорено още след първата изложба на която кучето стана шампион ,така ,че ако обичаш спри да търсиш под вола теле тук. На мен нищо не ми изнася ,ЗАЩОТО :нито съм ,търговец ,нито си чешам егото . Дали имам хабер от " ТИЯ РАБОТИ" , /предполагам ,че говориш за кинология/ ,може и да си прав rolleyes.gif ,но пък виждам малко по далеч от носа си . Какъв е проблема да се заплоди кучка на него ,като : кучето има родословие от FCI , това, че ходи на изложби на БРКС ли ? Какво направихте Вие ,през тези години ,за да се свържете с Данчо ,да ,го убедите ,да стане Ваш ,член и кучето да влезе в развъдната дейност и да участва на изложбите Ви ? Да ,членуването в една или друга организация клуб и т.н е доброволно ,но ако не се бе появил Буран по изложбите така и никой нямаше да знае за него ,с изключение на малък кръг хора.
Това е което имам да кажа и спирам ,защото не виждам смисъл да продължава конфронтацията между двете киноложки организации по този начин , защото това не е първата ,няма да е и последната порода за която стават подобни неща . Въпреки ,че си нямям и "хабер от тия работи" , ще ,го повторя за пореден път , жалко е ,че от всичко това ,което става ,не излизаме нагоре , а си стоим там от където тръгнахме преди години и невиждам ,как ще се оправят нещата при положение на подобни разногласия и прецеденти ,като това да се правят по два ,клуба от една порода във федерация , /особенно пагубно за Българските породи/ , изключително силно гледане ,на лични и корпоративни интереси и т.н и т.н .

П/п Нищо лично към теб ,незнам къде видя подобно нещо az.gif

живи и здрави, прав си кучето Буран може и да не се знае и да си остане поредното забравено. Защото по изложби и състезания се пише името по родословие smile.gif

Нищо лично, но идеята да се внесе това куче беше друга, както и да е. Кервана си върви...

Нормално е една млада организация да прави какво ли не в името да става по-популярна...

+Quote Post

BOGO
публикуване Apr 20 2011, 04:08 PM
Коментар #30

Баш ловец
Икона на групата

Цитат(vesko @ Apr 20 2011, 02:19 PM) *
живи и здрави, прав си кучето Буран може и да не се знае и да си остане поредното забравено. Защото по изложби и състезания се пише името по родословие smile.gif

Нищо лично, но идеята да се внесе това куче беше друга, както и да е. Кервана си върви...

Нормално е една млада организация да прави какво ли не в името да става по-популярна...

Прав си живи и здрави . az.gif

Няма как да бъде забравено подобно куче , а относно това ,че се пише името по родословие , нали знаеш ,че БРКС е демократична организация и там не е проблем на изложби да участват и кучета на която и да е организация по света . Каквато е и философията на повечето световни организации ,да има сплотяване и обединение,а не както е при нас на принципа "разделяй и владей"
Невиждам нищо нередно в това ,което прави организацията ,напротив виждам ,че там се работи правилно , а не както някъде другаде, ако се интересуваш за какво става въпрос ,пиши на лични за да не отчайваме хората и ще ти кажа. Що се отнася до вноса на кучето ,да знам ,че си го внесъл ти ,но нали знаеш и поговорката ,че "този който поръчва музиката той плаща " , а защо се е получило ,така ,че да става това ,което е в момента сигурно си има и причини ,нали !?

My Signature

+Quote Post

Stankosi
публикуване Apr 25 2011, 08:50 PM
Коментар #31

Мощен Потребител
Икона на групата

От некое време несам качил снимки на моите ИС лайки...еве няколко пресни...Байкал и сестрите му Ася и Аня(на 5 месеца)

Прикрепен файл  IMAG0869.jpg ( 2.21MB ) Брой изтегляния: 12

Прикрепен файл  IMAG0875.jpg ( 2.18MB ) Брой изтегляния: 8

Прикрепен файл  IMAG0859.jpg ( 1.66MB ) Брой изтегляния: 6

Ася и Аня на 4 месеца....

Прикрепен файл  IMAG0756.jpg ( 1.54MB ) Брой изтегляния: 9

My Signature
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
i u pravdi održi me,
za pušku i mog psa.
Amin.

+Quote Post

vili.jordanova
публикуване Apr 28 2011, 06:54 PM
Коментар #32

Новак
*

http://vbox7.com/play:d80b0b5d

+Quote Post

4ista4
публикуване Apr 28 2011, 07:53 PM
Коментар #33

Ловец

Предварително се извинявам,за спама НО.........Българина е така наакано устроен,че види ли някой да пробива някъде веднага започва да се бори за снизяването му/вместо да влага тази енергия в правилната насока/.Разните му там БРФ..... това и БРС....... онова и роящите се клубове/за едни породи/,вместо да се надскачат по добре да създадат демократични правилници и устави по,които залежалите и обвързали се кадри на управа да са уязвими от събарянето им чрез гласуване и мнозинство,а не на който,както не му е угодно да се рой за,да погали лично его,а не че мисли толкова за някоя порода.Не виждам какъв е проблема,че някой има расово куче и е спечелил някаква изложба с него и още повече вместо да го толерираме трябва да омаловажаваме успеха му.Благодарение на нашите федерации и клубове и мърлявщината в това отношение съм убеден,че има много расови кучета в БГ собствениците на които си ги ползват за лов и не им пука,за изложби и клубове. bulgar.gif

+Quote Post

BOGO
публикуване Apr 28 2011, 08:16 PM
Коментар #34

Баш ловец
Икона на групата

Цитат(4ista4 @ Apr 28 2011, 07:54 PM) *
Предварително се извинявам,за спама НО.........Българина е така наакано устроен,че види ли някой да пробива някъде веднага започва да се бори за снизяването му/вместо да влага тази енергия в правилната насока/.Разните му там БРФ..... това и БРС....... онова и роящите се клубове/за едни породи/,вместо да се надскачат по добре да създадат демократични правилници и устави по,които залежалите и обвързали се кадри на управа да са уязвими от събарянето им чрез гласуване и мнозинство,а не на който,както не му е угодно да се рой за,да погали лично его,а не че мисли толкова за някоя порода.Не виждам какъв е проблема,че някой има расово куче и е спечелил някаква изложба с него и още повече вместо да го толерираме трябва да омаловажаваме успеха му.Благодарение на нашите федерации и клубове и мърлявщината в това отношение съм убеден,че има много расови кучета в БГ собствениците на които си ги ползват за лов и не им пука,за изложби и клубове. bulgar.gif

Както и да погледнеш си прав ,ама много. az.gif

My Signature

+Quote Post

vili.jordanova
публикуване Jul 10 2011, 02:01 PM
Коментар #35

Новак
*

Да не ни забравите?! biggrin.gif Малко снимки на Буран и Сара.
Прикрепен(и) файл(ове)
Прикрепен файл  30062011237.jpg ( 1.99MB ) Брой изтегляния: 14
Прикрепен файл  12062011207.jpg ( 1.02MB ) Брой изтегляния: 5
Прикрепен файл  12062011203.jpg ( 1.4MB ) Брой изтегляния: 9
Прикрепен файл  12062011205.jpg ( 1005.88K ) Брой изтегляния: 3

+Quote Post

dan4o
публикуване Jul 10 2011, 03:08 PM
Коментар #36

Баш ловец
Икона на групата

още!!! на едната сина си е показал и пръста biggrin.gif
Прикрепен(и) файл(ове)
Прикрепен файл  12062011194.jpg ( 1.43MB ) Брой изтегляния: 11
Прикрепен файл  30062011238.jpg ( 1.32MB ) Брой изтегляния: 18
Прикрепен файл  30062011239.jpg ( 1.05MB ) Брой изтегляния: 9

My Signature

+Quote Post

vili.jordanova
публикуване Jul 11 2011, 10:54 AM
Коментар #37

Новак
*

Нощна разходка!!!
Прикрепен(и) файл(ове)
Прикрепен файл  10072011314.jpg ( 382.43K ) Брой изтегляния: 10
Прикрепен файл  10072011313.jpg ( 313.01K ) Брой изтегляния: 9

+Quote Post

Stankosi
публикуване Oct 10 2011, 01:38 PM
Коментар #38

Мощен Потребител
Икона на групата

hi.gif Поздрави всичките лайкаджийи от БГ!Несам писал некое време във форума ами това нема значение да сам махнал моите кучета.. ad.gifПресни снимки на моите 5 лайки ще кача по късно а сега искам да кажа да имам желание да подарим некое кученце от тази порода на некой от най активните членови на форума ...Баща е нормално Нале а майка Айра и кученцата са в момента на 10 дена така да е оште рано за хубави снимки.... az.gif

My Signature
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
i u pravdi održi me,
za pušku i mog psa.
Amin.

+Quote Post

dimo
публикуване Oct 13 2011, 09:04 PM
Коментар #39

Мощен Потребител

Цитат(Stankosi @ Oct 10 2011, 01:39 PM) *
hi.gif Поздрави всичките лайкаджийи от БГ!Несам писал некое време във форума ами това нема значение да сам махнал моите кучета.. ad.gifПресни снимки на моите 5 лайки ще кача по късно а сега искам да кажа да имам желание да подарим некое кученце от тази порода на некой от най активните членови на форума ...Баща е нормално Нале а майка Айра и кученцата са в момента на 10 дена така да е оште рано за хубави снимки.... az.gif

Колега аз съм мераклия за едно женско,а при мене в момента има 5бр.женски бигълчета ако некой покрай тебе има интерес обаждай се аз съм наблизо на 60 км.от Сурдулица.

+Quote Post

Stankosi
публикуване Oct 14 2011, 05:46 PM
Коментар #40

Мощен Потребител
Икона на групата

Несам от доста време влизал във форума така да ми требва малко време да прочетем коментарите и виждам кой активан а кой не е...за женско кученце и става вапрос .....ако не се обади некой с повече коментари кученцето ще е за теб... wink.gif

Прикрепен файл  IMAG1649.jpg ( 887.16K ) Брой изтегляния: 8

My Signature
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
i u pravdi održi me,
za pušku i mog psa.
Amin.

+Quote Post

5 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)

0 Потребител(и):  

Forum Jump

Балкански Ловец

Лека версия Времето сега е: 23rd June 2018 - 06:54 AM