IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране )

Reply to this topicStart new topic
> Рязане на цевите, За и против
к100
публикуване Jun 17 2010, 09:56 PM
Коментар #1

Ловец

Група: Потребители

Колеги, имам едно Иж-ле 12, което горкото вече си заминава и сериозно се замислям дали да не му клъцна цевите до 55см.

В момента е със 71см цеви.

Искам да го направя само за птичи дребен лов.

Интересува ме техологията на рязането на цевите.

И като как, аджеба, става тая работа.

Go to the top of the page

+Quote Post

gsp
публикуване Jun 18 2010, 10:52 AM
Коментар #2

Баш ловец

Цитат(к100 @ Jun 17 2010, 09:57 PM) *
Колеги, имам едно Иж-ле 12, което горкото вече си заминава и сериозно се замислям дали да не му клъцна цевите до 55см.

В момента е с 71см цеви.

Искам да го направя само за птичи дребен лов.

Интересува ме техологията на рязането на цевите.

И като как, аджеба, става тая работа.

Ти да не си решил да ставаш кавалерист , та ти е дотрябвала къса пушка ?! Рязането е лесно , но защо бе човече ?! Единственото добро е ако с "резака " се мотаеш из храсталака , иначе нищо и половина.Започва да рита като магаре , да не изгаря ( нашенския ) барут и още др. недостатъци.
Съветвам те , не си разваляй пушката . По добре я "реставрирай " извади и иглите и на стената . Пак ти казвам помисли добре преди на приготвиш ножоката ........

+Quote Post

к100
публикуване Jun 18 2010, 05:37 PM
Коментар #3

Ловец

Цитат(gsp @ Jun 18 2010, 10:53 AM) *
Ти да не си решил да ставаш кавалерист , та ти е дотрябвала къса пушка ?! Рязането е лесно , но защо бе човече ?! Единственото добро е ако с "резака " се мотаеш из храсталака , иначе нищо и половина.Започва да рита като магаре , да не изгаря ( нашенския ) барут и още др. недостатъци.
Съветвам те , не си разваляй пушката . По добре я "реставрирай " извади и иглите и на стената . Пак ти казвам помисли добре преди на приготвиш ножоката ........

Ти ся ко искаш да ми кайш????

Че си гласувал с не на анкетата ли????????

Сега съм баба на два акъла......ще изчакам и други коментарии.....

+Quote Post

dimo
публикуване Jun 19 2010, 04:28 PM
Коментар #4

Мощен Потребител

Колега к100 ако твърдо си решил грабваи ножовката и режи но си приготви повече листове но първо опитаи на 68см. половуваи и тогава решавай за клъцването на 55см.Аз ловувама пъдпадък с CZ успоредка рязана на 68см. с 28g.патрони и кефа е голям стига да има пилци

+Quote Post

к100
публикуване Jun 19 2010, 08:06 PM
Коментар #5

Ловец

Цитат(dimo @ Jun 19 2010, 04:29 PM) *
Колега к100 ако твърдо си решил грабваи ножовката и режи но си приготви повече листове но първо опитаи на 68см. половуваи и тогава решавай за клъцването на 55см.Аз ловувама пъдпадък с CZ успоредка рязана на 68см. с 28g.патрони и кефа е голям стига да има пилци

Единственото твърдо при мен са питиетата........
Че няма да е с ножовката , няма да е.......Ще търся нещо по мързеливо.....
Ама и ти как се спря на тия 68 см.
И ти сега какво ми предлагаш - да режа по един сантиметър докато ми хареса и после как ще ги лепя тия сантове../ако изпусна размера/
И аз имам едно CZ- набор 1958 год. успоредка 71 см. цеви , ама го ползвам само за едро......
и хич не мисля да го развалям заради пилците....

А пък дали ли ще има или няма да има , дали ще съм с дълги или къси цеви , аз все ги изпускам
Така поне ще нося по-малко баласт..........

+Quote Post

dimo
публикуване Jun 23 2010, 08:48 PM
Коментар #6

Мощен Потребител

колкото до питиетата нема твърдо нема меко стига след това да не боли глава bu.gif А за пушката ми е подарък от един приател и знам че той я носи в оръжеина работилница за манипулацията по скъсяване и коментара беше следния:при тази дължина се маха шока и дори води по добър бои с бренеке. Та така цилиндъра при 68см. и при 55см.си е........

+Quote Post

lov
публикуване Aug 4 2011, 11:24 AM
Коментар #7

Напреднал
**

Резни си я колкото душа сака и да не ти пука но не падай под 520мм че да не береш ядове с косаджиите заради ограничението за дължината на цевта в закона. То ограничението е 510 ама тъпанари всякакви.
Иначе колко да отрежеш си има едно правило до колко е вярно не мога да твърдя защото не съм имал възможност да направя сравнение но го спазвам. Реже се кратно на диаметъра на цевния канал. Това уж е свързано с вибрацията на цевта при изстрел. Миналата седмица резнах едно иже 58/16к. на един колега който го искаше точно за пътпъдъка. При сметката излезана 17,0 х 7=119мм. За перпендикулярност на среза няма да ти говоря то е ясно но ползването на ъглошлайф за рязане не ти го препоръчвам. Ще получиш прегряване в зоната на рязане и после ще береш ядове. Не е толкова трудно и уморително на ръка с хубав лист макар, че аз го карам по мързеливия начин на банциг за метал. ae.gif
И после много важно е да оформиш фаските на среза. И не на последно място да направиш вложка и да я споиш с цевите за да скриеш отвора който ще се отвори. Съжалявам че нямам навик да си правя снимки на работата ама съм мързелив на тази тема. Ама обещават при първа възможност да се поправя и да покажа нещо.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)

0 Потребител(и):  

Forum Jump

Балкански Ловец

Лека версия Времето сега е: 28th May 2018 - 08:13 AM