IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране )

Reply to this topicStart new topic
> Предлагам подвижно чакало, сгъваемо
lov
публикуване Jul 22 2011, 10:41 PM
Коментар #1

Напреднал
**

Група: Потребители

Продавам подвижни чакала. Директно от производителя.

Параметри на изделието:

Конструкция от стоманени профилни тръби прахово боядисани.
Собствено тегло на изделието 5кг.
Максимална товароносимост 140кг.
Площадка за краката 50/65см.
Седалка 32/28см. от промазана кордура.
Размери в сгънато състояние по контура на площадката за краката и максимална дебелина 7см.

Цена 150 лева.

Изпращам чрез куриер с наложен платеж на посочен адрес в рамките на 3 работни дни.
Количествата са ограничени така че офертата е валидна до изчерпване на изделието.

Закрепването към дървото става посредством стоманена примка с дължина 2 метра на принципа на самозатягане. Самата примка влиза в комплекта. Така конструкцията позволява да се монтира на произволен диаметър на дървото без предварителна подготовка. Примката се увива около дървото и двата и края се закачат на куките на стола които се намират под седалката. Така без проблемно се монтира на всякаква височина на избраното от вас дърво без да са необходими каквито и да е някакви допълнителни инструменти или пособия.
Към комплекта има и ремъци за носене на гръб като раница. На снимките не са монтирани и за това не се виждат.Както и ластика който се използва за задържане в събрано състояние също влиза в комплекта.

Прототипа на изделието е тестван от мен лично повече от 2 години. Както образци от всички въжени конструкции на настоящото изделие са тествани до скъсване и са издържали изпитанията за здравина.

При използването му обаче препоръчвам допълнително самостоятелно обезопасяване на ловеца с ремък или въже с цел падане от височина при заспиване или някакви други причини. Не са включени в комплекта тъй като всеки има право на избор, а и различна физика. А и такова обезопасяване може да се направи и само от въже с подходящи възли и закрепване към тялото. При монтирането допълнително долния край може да се притегне с обтегач с текстилен колан но това пак по избор. Аз лично не ползвам а и единственото китайско изделие което си позволих да сложа в комплекта е ластика. Така че по разбираеми причини не съм го добавил в комплекта.

Предлагам и стъпки за изграждане на временна стълба 3лв. за брой.
При тях навиването към дървото може да става и на ръка но използването на парче дърво става още по лесно и е напълно достатъчно. Даже с него леко се зачуква стъпенката докато влезе малко в кората на дървото. Навиването на стъпенките и направата на тази стълба както и закачването на самия стол от снимките отне около 6-7 минути без никакви допълнителни приспособления.
Прикрепен(и) файл(ове)
Прикрепен файл  post_2044_0_06446400_1308060265.jpg ( 88.96K ) Брой изтегляния: 99
Прикрепен файл  post_2044_0_08235300_1308060380.jpg ( 33.69K ) Брой изтегляния: 80
Прикрепен файл  post_2044_0_10396300_1308060175.jpg ( 50.01K ) Брой изтегляния: 87
Прикрепен файл  post_2044_0_32693100_1308060297.jpg ( 41.14K ) Брой изтегляния: 71
Прикрепен файл  post_2044_0_45035300_1308060186.jpg ( 109.59K ) Брой изтегляния: 58
Прикрепен файл  post_2044_0_48066800_1308060200.jpg ( 64.83K ) Брой изтегляния: 59
Прикрепен файл  post_2044_0_54952200_1308060345.jpg ( 42.06K ) Брой изтегляния: 56
Прикрепен файл  post_2044_0_68342700_1308060212.jpg ( 57.19K ) Брой изтегляния: 70
Прикрепен файл  post_2044_0_69551100_1308060249.jpg ( 108.92K ) Брой изтегляния: 51
Прикрепен файл  post_2044_0_75429000_1308060281.jpg ( 49.44K ) Брой изтегляния: 62
Прикрепен файл  post_2044_0_84748200_1308060225.jpg ( 50.94K ) Брой изтегляния: 71
Прикрепен файл  post_2044_0_93365800_1308060368.jpg ( 46.92K ) Брой изтегляния: 58

Go to the top of the page

+Quote Post

dan4o
публикуване Jul 23 2011, 11:40 AM
Коментар #2

Баш ловец
Икона на групата

Група: Модератори

Много хубаво нещо, бих си купил едно само ако ще ме издържи. Към 130 оки съм аз и пушка, патрони дрехи и т.н.. icon_scratch.gif

My Signature

+Quote Post

lov
публикуване Jul 23 2011, 01:00 PM
Коментар #3

Напреднал
**

Нямаш никаква грижа с теглото. Аз съм с твоето тегло само че без оборудването. biggrin.gif Така че знам какво съм конструирал и за какво тегло. Опитен образец е тестван на повече от 2 пъти претоварване без да даде признаци на деформация или нещо подобно. Както и всеки отделен възел е презапасен многократно. Примерно примката за закрепване се скъса при натоварване над 1 тон . С нея спокойно можеш да теглиш лек автомобил. Обтяжките при изпитанията нямаха скъсване на по малко от 380к. и всички скъсвания ставаха на теоретично предвиденото място в зоната на огъване за захващане. И нито една запресовка не е дала дефект. Ще кача снимки от тестовите образци на обтяжките ако трябва за твое лично успокоение. biggrin.gif . Обявил съм максимално тегло за натоварване защото трябва да има такова по изисквания. Като на всички подобни такива изделия се дава 300 либри или 136 кг..

Понеже в този форум закъснях с обявата ще направя и тука една промоция на първите трима ще добавя и по 5 броя стъпки бонус към чакалото.

+Quote Post

lov
публикуване Jul 29 2011, 03:55 PM
Коментар #4

Напреднал
**

Оказва се, че много от колегите дето обичаме да вардим сме с повечко килограми и в повечето случаи запитването е относно товароносимоста на чакалото. както и тука веднага след публикуването на обявата. Та днеска останах малко свободен и за да успокоя духовете изрових част от обтяжките които са тествани за издръжливост.
Съжалявам но се съм запазил всички тествани детайли за да ги покажа защото не съм и очаквал че ще се наложи. От снимките се вижда че са използвани различни начини на запресоване в двата края както и различни като материал маншони. И на всичко отгоре нарочно са правени по най мурдарския начин. При натоварването от едната страна е използвано захващане с голям диаметър Ф40мм. каквото е изискването за натоварване на стоманени въжета а от другата страна Ф6мм. И скъсванията са станали точно там където теоретично би трябвало да стане при малкия диаметър на огъване. Най ниското усилие на скъсване което се получи е 350кг. като не са тествани само тези 2 образеца а много повече . Просто тях изрових от кофата за боклук.
Прикрепен(и) файл(ове)
Прикрепен файл  1.JPG ( 104.5K ) Брой изтегляния: 36
Прикрепен файл  2.JPG ( 339.53K ) Брой изтегляния: 29
Прикрепен файл  5.JPG ( 296.76K ) Брой изтегляния: 28

+Quote Post

dan4o
публикуване Jul 29 2011, 09:26 PM
Коментар #5

Баш ловец
Икона на групата

Разбрах, значи да имам вяра,че няма да падам от високо,че много боли. biggrin.gif Прави ми тогава едно, но го провери преди да ми го пратиш. az.gif

My Signature

+Quote Post

lov
публикуване Jul 29 2011, 10:42 PM
Коментар #6

Напреднал
**

Произвеждам ги серийно и ги имам в наличност на склад. И всичките са едно качество така че няма да се налага да го изпитвам. biggrin.gif

Дай данни на лични и понеделник пътува към теб.

П.П.

И малко практически съвети относно ползването. Стъпките се навиват до край в дървото. Докато чак вертикалната им част почне да рони кората на дървото при въртенето. Винаги зигзагообразно а не в права линия. Така е по удобно изкачването. Стъпването върху тях по възможност в най вътрешната. Иначе рамото става много дълго и тогава натоварването на винта става ужасно.
Не се качвайте с цялото снаряжение на веднъж. Ползвайте някакъв подходящ шнур или въженце 5-6мм. Което връзвате за колана или някъде другаде по вас. Завържете пушката за цевта и чантата или раничка ако носите такава. Поставете пушката изправена до дървото от срещуположната страна на стъпките. Така докато се качвате няма опасност нещо да падне от вас върху нея. След като се настаните удобно просто я изтеглете с въженцето. Ластика от чакалото спокойно може да ползвате да закрепите чантата или някакъв друг багаж за ствола на дървото на удобно за вас място. Така че ако се налага да бъркате вътре да не издавате шум. А ползвам малка раничка и си нося винаги шише с вода и някакви лютиви бонбони за смучене. После всичко по обратния ред. Някои ползват от поводите за кучета дето се самонавиват но на мен не ми харесват, а и едно такова въженце е доста по здраво и винаги е от полза в гората. Става и за влачене като се наложи.
И все пак препоръчвам ползването на допълнително обезопасяване. И това е не защото изделието ще потдаде а заради заспиване и подхлъзване. Ако се ориентираш от снимките колегата е с нагръден ремък към който има закачено парче въже като на края му има карабинер. Освен за обезопасяване много помага и при самото навиване на стъпките а и закрепването на чакалото. Въжето се прекарва при изкачването зад дървото и се закача обратно към сбруята. Дължината му се регулира според диаметъра на дървото и при това положение спокойно можете да ползвате и двете си ръце да работите с тях.
И също така не се увличайте да го качвате много на високо 2,5- 3 м. височина са напълно достатъчни. Практиката ми го е доказала че на по горе няма да получите кой знае какво преимущество за видимост. Също така избирайте по дебели дървета на тънките особено с по голяма корона и най лекия ветрец се усеща. Ако си с оптика и с голямо увеличение си е гадост. Ако сте пробвали да ползвате упор автомобил с работещ двигател ефекта който се получава е същия.

+Quote Post

gsp
публикуване Aug 1 2011, 11:15 AM
Коментар #7

Баш ловец

Цитат(lov @ Jul 29 2011, 10:43 PM) *
А ползвам малка раничка и си нося винаги шише с вода и някакви лютиви бонбони за смучене. После всичко по обратния ред.

И аз си имам " столче направи си сам " в гората и аз съм над 100те и също обичам вардата , обаче нося едно шише ( есенните приятни нощи може и биричка , зимата термус с коняк и чай 50 % ) с вода и едно празно ay.gif че понякога седя по цели нощи au.gif
Хубяво си направил чакалото ! Да ти кажа за моите .... степенките са ми от винкел и отгоре за набраздени за да не се пързалям .На предишните бях залепил едни ленти подобни на шкурка ама заминаха , някой си ги "позна". az.gif

+Quote Post

lov
публикуване Aug 1 2011, 10:30 PM
Коментар #8

Напреднал
**

Стъпенките можех да ги направя, а съм ги и правил от релефно желязо ама убива на ръцете. Отделно минах на двойна опора нищо че ходи повече материал ама стана удобно захващането. Отделно с такава хАмериканска щях да дам фира защото ми се счупи почти до дървото и добре бях с един военен камуфлаж с подплата та минах леко. Само кожата даде фира иначе не ми се мислеше какво щеше да стане ако бях с нещо тънко. Та и това даде превес да са такива. Какви ли не варианти съм правил. Даже правя едни други ама са за лично ползване за стационарните чакала . Те са с планка в края и се коват с гвоздеи и не се свалят. Ама от както почнах да правя тези като има такива дето се казва нямат търговски вид заминават за тази цел. Интересното е че още не са ми ги сваляли и си стоят. Даже сега се връщам от гората и вардих на едно стърнище. А там на скоро в тази горичка правиха подборна сеч и се бях подготвил да са ги свалили ама не са пипани.. Лошото е че нямах слука. Кръв има и е заминал някъде да мре, а и не ми се търсеше много.
Иначе и аз влача и санвичи и какво ли не като е хубаво времето стоя по 4-5 часа. Че без занимавка трудно се стой. biggrin.gif

+Quote Post

gsp
публикуване Aug 2 2011, 10:48 AM
Коментар #9

Баш ловец

Цитат(lov @ Aug 1 2011, 10:31 PM) *
Стъпенките можех да ги направя, а съм ги и правил от релефно желязо ама убива на ръцете. Отделно минах на двойна опора нищо че ходи повече материал ама стана удобно захващането. Отделно с такава хАмериканска щях да дам фира защото ми се счупи почти до дървото и добре бях с един военен камуфлаж с подплата та минах леко. Само кожата даде фира иначе не ми се мислеше какво щеше да стане ако бях с нещо тънко. Та и това даде превес да са такива. Какви ли не варианти съм правил. Даже правя едни други ама са за лично ползване за стационарните чакала . Те са с планка в края и се коват с гвоздеи и не се свалят. Ама от както почнах да правя тези като има такива дето се казва нямат търговски вид заминават за тази цел. Интересното е че още не са ми ги сваляли и си стоят. Даже сега се връщам от гората и вардих на едно стърнище. А там на скоро в тази горичка правиха подборна сеч и се бях подготвил да са ги свалили ама не са пипани.. Лошото е че нямах слука. Кръв има и е заминал някъде да мре, а и не ми се търсеше много.
Иначе и аз влача и санвичи и какво ли не като е хубаво времето стоя по 4-5 часа. Че без занимавка трудно се стой. biggrin.gif

То без "аварии" неможе ... Стационарното чакало , стационарното го отрязах отдавна , писна ми от готованци и замина през комина !
Лошо било ,че си нямал слука ..... при мен е по лошо , нямам време .
Успешен сезон !

+Quote Post

lov
публикуване Aug 2 2011, 06:31 PM
Коментар #10

Напреднал
**

А то време и аз нямам ама завчера обявих полов ден и за..бах всякаква работа. Имам една къщичка на село и реших да почистя малко, че я ползвам само по време на ловния сезон. И така намерих време да се отскубна малко. Е то пак имаше бачкане ама нали е за лова та ми беше поне кеф.

+Quote Post

lov
публикуване Aug 4 2011, 11:00 AM
Коментар #11

Напреднал
**

Толкова ли са малко тези които ловуват хищници в този форум. biggrin.gif

+Quote Post

lov
публикуване Aug 19 2011, 03:56 PM
Коментар #12

Напреднал
**

ъп biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post

dan4o
публикуване Aug 20 2011, 08:34 AM
Коментар #13

Баш ловец
Икона на групата

Цитат(lov @ Aug 4 2011, 09:01 AM) *
Толкова ли са малко тези които ловуват хищници в този форум. biggrin.gif

Ловуват, като се прибера от почивката ще ми пратиш едно . az.gif

My Signature

+Quote Post

lov
публикуване Aug 21 2011, 05:52 PM
Коментар #14

Напреднал
**

Шегувам се ама нали трябва да ъпна темата от време на време. И на мен ми е ясно че всики изпращяхме от чакане докато открием птичия и да изпуснем парата малко.

+Quote Post

lov
публикуване Sep 17 2011, 02:46 AM
Коментар #15

Напреднал
**

ksshunter1fe.gif

+Quote Post

lov
публикуване Sep 24 2011, 02:46 PM
Коментар #16

Напреднал
**

AR15firing.gif

+Quote Post

lov
публикуване Nov 4 2011, 10:29 PM
Коментар #17

Напреднал
**

ksshunter1fe.gif diee.gif

+Quote Post

robo
публикуване Jun 5 2014, 12:26 PM
Коментар #18

Новак
*

здравейте момчета някой знае ли телефона на човека който продава подвижни чакала благодарности

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)

0 Потребител(и):  

Forum Jump

Балкански Ловец

Лека версия Времето сега е: 11th December 2017 - 08:52 AM