IPB

Здравей, гостенино ( Влизане | Регистриране )

Reply to this topicStart new topic
> Ирландски сетер
levskara
публикуване Jul 22 2010, 06:31 PM
Коментар #1

Ловец

Група: Потребители

Бях мераклия много на Англииски,но пуста сиромашия ме принуди да си взема Ирландски сетер(за 1 железен лев).Искам да попитам някои занимавал ли се е с такава порода,за да изкаже своето мнение за нея!През живота си не съм гледал нищо друго освем гончета,затова ще ми е интересно да споделите нещо за тези птичари.А ако може някои да качи и стандарта ще е супер!!!!!
Прикрепен(и) файл(ове)
Прикрепен файл  __о_р__ение0138.jpg ( 452.33K ) Брой изтегляния: 1
Прикрепен файл  __о_р__ение0140.jpg ( 572.54K ) Брой изтегляния: 2
Прикрепен файл  __о_р__ение0142.jpg ( 569.98K ) Брой изтегляния: 4

Go to the top of the page

+Quote Post

koko223
публикуване Jul 23 2010, 11:25 AM
Коментар #2

Баш ловец
Икона на групата

Група: Модератори

Първото ни куче беше Ирландски сетер.Чистокръвно, здраво куче с изключителна ловна страст ,силен нос и любов към водата.Доста твърдоглав (най-темпераментен от сетерите).Това беше 80-те години, за съжаление Българите прецакаха породата (такива са моите впечатления), сетерите, които виждам са мършави, недоразвити,засечени-нищо общо със старите кучета !Дано да си взел кученце от добри родители, желая ти успех !

За убочението какво да ти кажа-трябва да четеш !

+Quote Post

PeSa
публикуване Aug 3 2010, 01:08 PM
Коментар #3

Новак
*

Честито, колега! Да ти е живо и здраво, и да те радва!
Обучението на ирландски сетер, особено мъжки, е сериозна работа. Не е като някоя курцхаарка, която на 2 мес апортира, на 3 прави стойка, на 4 вече си ловува на общо основание(така поне разправят). Спестил си пари, но ще трябва да "изхарчиш" много време, труд и нерви във възпитание и обучение, особено щом до сега не си се занимавал с птичари. Обаче знай, че си струва! Нито един от "практичните"немски птичари не може да се сравни по стил с добре обучен ирландец! Успех!
П.П. В много български и чужди сайтове има стандарт на породата. Но сега е още рано да сравняваш кученцето със стандарта, който се отнася за напълно зрели кучета(ок. 3 год. възраст за мъжки).

+Quote Post

levskara
публикуване Aug 3 2010, 02:36 PM
Коментар #4

Ловец

Благодаря ти за мнението,тва за стандарта беше за да е по пълна темата.Маиката и бащата наистина много ги хвалят,но аз тва едвам ли ще оспея да го науча.При нас е балкан и пътпъдъци няма,разчитам само на гости на няколко приятели(4,5 пъти на сезон).Ще се опитам да го науча да влиза зимата в искъра за патици,имаме кеклик но тои е високо,качиш ли са там по добре да си с палашите и бренекета! az.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

1 потребители четат тази тема (1 гости и 0 анонимни потребители)

0 Потребител(и):  

Forum Jump

Балкански Ловец

Лека версия Времето сега е: 23rd June 2018 - 06:53 AM